h1

Akcja profilaktyczna – „Pilnuję rodzica – mam opaskę – niezgubkę”

25 sierpnia 2017

Bardzo cieszymy się, że pojawiacie się z dziećmi na naszym wydarzeniu  – to dowód na, że OARF łączy pokolenia.

Podczas naszej imprezy Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie będzie przeprowadzać Akcję profilaktyczną – „Pilnuję rodzica- mam opaskę- niezgubkę”:

Inicjatywa skierowana głównie na okres letni, wakacyjny, gdzie niemal codziennie na zatłoczonych plażach, w centrach handlowych, na festynach i innych miejscach gubią się dzieci. W większości przypadków udaje się je odnaleźć całe i zdrowe, ale to dla nich niewyobrażalny stres. Aby poszukiwania przebiegały szybciej, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie realizują akcje profilaktyczne, gdzie podczas rozmów z mieszkańcami na temat zasad bezpieczeństwa (w centrum miasta, w parku, na plaży), rozdają opaski identyfikacyjne tzw. opaski- niezgubki, na których można wpisać numer telefonu do rodzica bądź opiekuna.

Działanie opaski jest proste. Na nadgarstki najmłodszych maluchów wystarczy założyć specjalną opaskę. To na nich rodzice mogą zapisać numer telefonu, który może być wybawieniem, gdy ich pociecha zagubi się w tłumie.

Akcja została zorganizowana dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wejherowie, które ufundowało opaski.

Również dnia 02 września w Parku im. Majkowskiego w Wejherowie około godz. 17.00 mundurowi będą z mieszkańcami Wejherowa, żeby rozdawać opaski oraz odpowiadać na ewentualne pytania o bezpieczeństwo maluchów.

Reklamy